Forum SportowePodkarpacie.pl

Portal sportowy województwa podkarpackiego


#1 2012-07-30 02:00:07

 Sisq

Moderator

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 7
Punktów :   
WWW

Polska reprezentacja IO Londyn 2012

Wczoraj polska reprezentacja siatkarzy rozegrała pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich. Jak Wam się podobało to spotkanie.

W pierwszym secie zaskoczyło mnie to, że siatkarze na samym początku tak dobrze radzą sobie z tak mocną drużyną jaką jest reprezentacja Włoch. W drugim secie bardzo Nam sędziowie pomogli, w trzecim wygranym przez nas było widać, że jesteśmy zdecydowanie lepsi. Jednak w 4 secie było ewidentnie widać, że Włosi odpuścili spotkanie, bo nie było sensu się już spinać. Zdobędą punkty potrzebne do awansu w kolejnych spotkaniach.

Najbardziej mi się chciało śmiać z komentatora, który w TVP komentował to spotkanie, strasznie pompował atmosferę, pewnie już rozdał medale, natomiast jego pomocnik na spokojnie analizował sytuację.

Offline

 

#2 2012-08-02 16:30:47

 cineq78

Nowy użytkownik

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2012-08-02
Posty: 6
Punktów :   
WWW

Re: Polska reprezentacja IO Londyn 2012

Pierwszą fazę rozgrywek mocniejsze drużyny traktują ulgowo,przykład odpuszczenie meczu przez Włochów z nami i niestety nasza porażka z Bułgarią (naszym nic nie wychodziło). Prawdziwe emocje zaczną się od ćwierćfinałów. Wiadomo,że teoretycznie w naszej grupie powinny odpaść Wielka Brytania i Australia, zaś w drugiej Tunezja i  Serbia lub Niemcy (stawiam, że odpadną Niemcy) Cały widz polega na tym, żeby w ćwierćfinale   trafić na dobrego rywala , w naszym przypadku może być to Serbia. Naszym wybitnie nie wyszedł mecz z Bułgarią ale wygrana dziś z Argentyną da nam praktycznie awans (gramy jeszcze z  W.Brytanią i Australią)

Offline

 

#3 2012-08-02 19:59:03

 Sisq

Moderator

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 7
Punktów :   
WWW

Re: Polska reprezentacja IO Londyn 2012

Oczywiście zgadzam się, że pierwsza faza turnieju nie jest traktowana przez drużyny jakoś wybitnie. Nie spinają się jakoś bardzo. Grają na swoim poziomie, a to akurat Polsce wychodzi bardzo dobrze. Dzisiejszy mecz z Argentyną pokazał, że ta porażka z Bułgarią, a dokładniej z Sokołovem to był tylko wypadek przy pracy. Niemców bym jeszcze nie skreślał też dzisiaj w godzinach przed południowych wygrali z Serbami, choć przegrywali w pewnym momencie 0-2.

Offline

 

#4 2012-08-02 23:26:45

 cineq78

Nowy użytkownik

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2012-08-02
Posty: 6
Punktów :   
WWW

Re: Polska reprezentacja IO Londyn 2012

Masz rację, Niemcy mają jeszcze mecz z Tunezją ,a Serbowie już z nimi grali. Amerykanie za to umocnili się na pierwszym miejscu pokonując Brazylię 3:1 i mają jeszcze mecz z Rosjanami i Tunezją tak więc mogą skończyć fazę grupową na pierwszym miejscu. Niestety nie znalazłem nigdzie rozstawienia na ćwierćfinały np Polska zajmując drugie miejsce z którą drużyną by grała. Nasi zagrali dziś bardzo dobry mecz i teraz z Wielką Brytanią i Australią powinni zagrać na luzie i oczywiście wygrać najlepiej po 3:0.

Offline

 

#5 2012-08-03 00:08:28

 Sisq

Moderator

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 7
Punktów :   
WWW

Re: Polska reprezentacja IO Londyn 2012

Zawsze na turniejach było tak, że drużyna z grupy A która zajęła 1 miejsce. Czyli w tym przypadku A1 gra z B2, i B1 z A2. Nie wiem ile drużyn wychodzi z tych grup, jeśli mamy 16 drużyn i w ćwierćfinale musimy mieć 8 drużyn, to oznacza, że 4 drużyny wychodzą z każdej grupy.

Wczorajszy mecz USA z Brazylią, to był jakiś kosmos. Amerykanie grali perfekcyjnie w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Nie da się ukryć, że jak dla mnie są faworytem tego turnieju. Nie ma co skreślać Rosjan i Brazylii pomimo porażki. Może właśnie wczorajszy mecz był tzw. słabszym i może już po tym meczu nie przegrają już żadnego. Czas pokaże. Nam nie pozostaje nic tylko się emocjonować.

Szkoda tylko, że do dzisiejszego dnia mamy tylko jeden medal. Chociaż w pływaniu w grzbiecie Polak osiągnął to samo, co jego starszy kolega w 1996 roku w Atlancie.

Offline

 

#6 2012-08-05 18:31:31

 cineq78

Nowy użytkownik

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2012-08-02
Posty: 6
Punktów :   
WWW

Re: Polska reprezentacja IO Londyn 2012

Niespodziewana porażka Bułgarii z Argentyną sprawiła, że Polacy awansowali na pierwsze miejsce, wystarczy jutro wygrać za 3 pkt z Australią i gramy ćwierćfinał z Niemcami (grają z Brazylią) chyba,że Serbia urwie punkt Rosjanom ale nie sądzę by tak się stało.

Offline

 

#7 2012-08-05 23:41:12

 Sisq

Moderator

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 7
Punktów :   
WWW

Re: Polska reprezentacja IO Londyn 2012

Nie byłbym taki pewien meczu z Niemcami, może wyjść jeszcze tak, że zagramy z byłą Jugosławią. Nie można sobie pozwolić na porażkę najważniejszy jest pierwszy plac, bo na niższych pozycjach są jakieś dziwne losowania. Mogą się powtórzyć mecze z grupy.

Offline

 

#8 2012-08-08 23:09:51

 cineq78

Nowy użytkownik

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2012-08-02
Posty: 6
Punktów :   
WWW

Re: Polska reprezentacja IO Londyn 2012

Po słabym meczu z Australią dziś również zagraliśmy średnio i przegraliśmy w ćwierćfinale z Rosją 0:3 odpadając z turnieju, wielka szkoda.

Offline

 

#9 2012-08-11 23:41:30

 Sisq

Moderator

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 7
Punktów :   
WWW

Re: Polska reprezentacja IO Londyn 2012

Mówisz słabo Polska zagrała fatalnie w meczu z Rosjanami. Nasi środkowi nie potrafili zatrzymać swoich przeciwników na siatce ani razu. Zobacz jeszcze, że naszychc trzech !!! środkowych zrobiło mniej punktów razem niż jeden reprezentant Rosji. To był dramat. Ostanio przeczytałem wypowiedź Zbigniewa Zarzyckiego mistrza olimpijskiego z Montrealu, który mówi, że żałuje, że nie gra teraz w siatkówkę, bo mógłby grać słabo i dorabiać w reklamie jogurtów.

Niektórzy zwalają na zbyt duże oczekiwania po wygraniu Ligi Światowej, do tego presja i tym podobne rzeczy. Czy Brazylia jedna z najlepszych drużyn na Świecie nie gra pod presją wyniku, od Nich też się wymaga, a moim zdaniem zdecydowanie więcej niż od polskiej repry. Strasznie mnie to zabolało, wiadomo było do samego początku, że Rosją będzie arcy ciężki mecz. Rozumiem mecz przegrać, bo taka jest siatkówka, że ktoś musi wygrać, żeby ktoś przegrał. Jednak po walce, nie wierzę, że nasi chłopcy nie byli w stanie się postawić. Anastasi podpowiadał, ale chłopaki, albo nie chcieli, albo nei potrafili tego zrealizować.


Dobra kończe, bo się rozpisałem, ale naprawdę mnie to zabolało.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.broken-dreams.pun.pl www.bud09.pun.pl www.zapiekankanatrzech.pun.pl www.skplegnica.pun.pl www.ruthles.pun.pl